вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety drewniane szybko się zużywają oraz mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy urok oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy zacząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i dekoracji sztachet z drewna istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, jakie asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten wersja płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji wobec tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий